top of page

Demir hurdası nedir?

Çeşitli kaynaklar da bahsedildiği gibi demir elementi dünyaya ait olmayan metoorla dünyaya gelmiş bir maddedir.

Demir (Fe) element numarası 26 olan bu madde dünyamızda insanların gelişim ve modernleşmesinde önemli bir rol oynamış ve oynamaya devam etmektedir. Son 70 yılda bu elementin geri dönüşümüne önem verilmeye başlanmıştır.Demir ve türevi elementlerin miktarı ve yeterliliği günümüzde modern cihazlarla ölçülebilmekte ortaya çıkan raporlar sonucunda insanlığın demir kullanmaya devam edebilmesi için geri dönüşüme agırlık vermesi gerektiği sonucu ortaya çıkmıştır.

Ülkemizde ciddi manada geri dönüşüme kazandırma son 30 yılı kapsamaktadır.Geri dönüşüm deyince akla gelen ilk kağıt ve naylon olmakla birlikte alt alta yazabileceğimiz sayısız maden ve element geri dönüşümü yapılabilen maddelerdir.

Hurda ve geri dönüşüm merkezlerinde ayıklanan ve sınıflanan bu maddeler ilgili fabrikalara gönderilip tekrardan kullanımı sağlanmaktadır. Firmamız Duyar hurdacılık olarak her türü geri dönüşüm ürünlerini alıyor ve tekrar kullanımına kazandırıyoruz.Ciddi rakamlara ulaşacak şekilde bir kaybı geri gönüşüm firmaları olarak kapatıyoruz.Halkımızın geri dönüşüm konusu da daha fazla bilinçlendirme çabamızın sebebi tamamen bir milli servet olan bu elementlerin %80 inden fazlası yurt dışından gelmektedir.

Şayet bizler geri dönüşüme önem vermez yurt dışından ithal etmeye devam ettiğimiz taktirde.Ülkemizin mali ve bağımsız yapısını

er yada geç sekteye ugratmış oluruz. Alanyada firmamızın açılışında sarfettiğimiz kelime olan "GERİ DÖNÜŞÜM GELECEKTİR" söylemimizde bu gerekliliği özetlemektedir.

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page